تنظیم لایو رایتر برای انتشار وبلاگ در بلاگر

یکی از مشکلات کاربران بلاگر -و یا هر سیستم وبلاگ‌نویسی دیگری- پاک شدن ناگهانی اطلاعاتی‌ست که در ویرایش‌گر پیش‌فرض وبلاگ‌شان نوشته‌اند. لایو رایتر ابزاری‌ست رایگان که با امکان نوشتن آفلاین به شما در نوشتن مطمئن‌تر -و حتی سریع‌تر- کمک می‌کند و خطر احتمالی از بین رفتن مطالب‌تان را از بین می‌برد. علاوه بر این، لایو رایتر از خرابی خوراک‌تان جلوگیری می‌کند. در این یادداشت قصد داریم به کمک تصاویر نشان دهیم که چگونه لایو رایتر را برای یک وبلاگ بلاگر تنظیم کنیم.

ابتدا و پس از نصب لایو رایتر، مطابق تصویر زیر از منوی Weblog گزینه‌ی Add Weblog Account را انتخاب کنید.

blogger_and_wlw_01

سپس به ترتیب تصاویر زیر عمل کنید.

blogger_and_wlw_02 blogger_and_wlw_03 blogger_and_wlw_04 blogger_and_wlw_05 blogger_and_wlw_06 blogger_and_wlw_07 blogger_and_wlw_08 blogger_and_wlw_09

در این مرحله، لایو رایتر از شما اجازه می‌گیرد تا با انتشار یک یادداشت موقتی، طرح‌بندی وبلاگ‌تان را شناسایی کنید. این یادداشت، بعد از شناسایی و تکمیل مراحل تنظیم وبلاگ، به‌طور خودکار حذف می‌شود. » اگر چنین نشد، به صورت دستی حذف‌اش کنید.

blogger_and_wlw_10 blogger_and_wlw_11 blogger_and_wlw_12 blogger_and_wlw_13

نکته‌ی مهم:

- اگر در هنگام تنظیم، لایو رایتر به هر دلیلی وبلاگ شما را نمی‌شناسد، ابتدا تنظیمات فایروال را در Control panel وارسی کنید و اگر لایو رایتر در فهرست نرم‌افزارهای دوست نیست، به فهرست اضافه‌اش کنید.

- اگر باز هم در تنظیم مشکلی وجود داشت، اتصال اینترنت شما مشکل دارد، به‌خصوص اگر اتصالی از نوع دایال-آپ دارید. کندی این نوع اتصال و طولانی شدن زمان دریافت و ارسال اطلاعات توسط لایو رایتر، و وجود هرگونه مانعی در راه این اتصال ضعیف، باعث قطع ارتباط و دریافت پیغام خطا می‌شود. برای گذر از موانع، می‌توانید از ابزارهای گذر از تبخیر استفاده کنید. ابزارهایی مثل UltraSurf یا FreeGate یا VPN -که بهتر هم هست-. برای تنظیم پروگسی در لایو رایتر -در مورد UltraSurf و Freegate- تصویر زیر کمک‌تان می‌کند. 9666 برای UltraSurf و 8567 برای FreeGate.

blogger_and_wlw_15

تصویر پایانی، یادداشتی را نشان می‌دهد که با کمک لایو رایتر نوشته شده است، می‌توانید در هنگام نوشتن، خروجی نهایی وبلاگ را ببینید و کمی در نگاه خوانندگان وبلاگ‌تان سهیم باشید.

blogger_and_wlw_14

» وبلاگ لایو رایتر
» بارگذاری آخرین نسخه‌ی لایو رایتر